Одним з організаторів протестів став альянс "Разом проти виcелення та орендного божевілля". Згідно з даними організаторів, демонстрації відбулися ще у 18 німецьких містах.
Одночасно розпочався збір підписів за ініціативу, яка виступає за відчуження житла з власності великих концернів, які передають нерухомість в оренду. Ідеться про фірми, які мають у власності більше трьох тисяч квартир. Це житло, на думку авторів ініціативи, має перейти у власність земельної влади, щоб після цього його можна було орендувати за нижчими цінами.
Аби ця пропозиція набула статусу законопроекту для розгляду в Бундестазі, протягом шести місяців її мають підписати 20 тисяч людей. Організатори акції планують зібрати необхідні підписи протягом найближчого часу.
Тим часом генеральний директор найбільшої у Берліні компанії, що є власником 100 тисяч квартир, - "Deutsche Wohnen" - Міхаель Цан (Michael Zahn) висловив розуміння щодо проблем орендарів житла, однак наголосив на необхідності державної підтримки. За його словами, дискусія щодо експропріації житла є "дуже популістською".
За даними дослідження, проведеного Інститутом німецької економіки (IW), з 2013 до 2017 року середня вартість оренди одного квадратного метра житла в комунальних квартирах залишалася на рівні 7,5 євро. Тоді як у приватних концернів цей показник зріс з 7,7 до 8,7 євро. Тим часом орендна плата за квартири, що належать приватним особам, збільшилася з 8,1 до 8,7 євро за квадратний метр.
Нагадаємо, у німецькій столиці Берліні знову страйкували працівники громадського транспорту за ініціативи німецької асоціації профспілок (Verdi).