Деталі
Міністерка освіти Німеччини Беттіна Штарк-Ватцінґер (Bettina Stark-Watzinger) закликала федеральні землі швидко та без бюрократії визнавати професійні кваліфікації українців, аби прискорити їхню інтеграцію.
Цитата
“Держава має активно підтримувати бажання українських біженців працювати”, — сказала вона в інтерв’ю газеті німецькій газеті Augsburger Allgemeine, опублікованому в суботу, 21 травня.
За словами Штарк-Ватцінґер, для визнання профкваліфікацій необхідна велика стандартизація та уніфікація у землях. Крім того, розглядається варіант отримання посткваліфікації вже після влаштування на роботу.
Міністерка зауважила, що для роботи важливі мовні навики. Влада ФРН підтримує безкоштовні онлайн-курси в освітніх центрах для дорослих.
Штарк-Ватцінґер розповіла, що Німеччина зміцнює співпрацю з міністерством освіти та науки України, щоби дати можливість українським дітям отримати атестат про закінчення школи, який визнається в Україні.
За її словами, зараз федеральний уряд та землі ведуть інтенсивний обмін думками з міністром освіти України Сергієм Шкарлетом, аби “знайти добрий баланс між інтеграцією в німецьку систему освіти та збереженням української ідентичності”.
У квітні для випускників з України, які приїхали до ФРН через війну, спростили умови вступу в німецькі вищі навчальні заклади. Нововведення стосуються й тих, хто розпочав навчання в українському виші, але через війну не закінчив перший курс.
Ті, хто був за крок до отримання атестата в Україні, але так і не встиг його отримати через війну, можуть вступати в коледж підготовки до вищої освіти без атестата.
Нагадаємо
Українські абітурієнти зможуть за кордоном скласти мультидисциплінарний національний тест для вступу до закладу вищої освіти.