"Сполучені Штати чітко заявляють про те, що, якщо Росія не повернеться до дотримання договору, США почнуть процес виходу з договору починаючи з 2 лютого. Ми як і раніше закликаємо Росію скористатися можливістю повернутися до дотримання договору, але поки ми не спостерігаємо прогресу", - сказав глава НАТО.
За його словами, Росія все ж може повернутися до дотримання до 2 лютого. Але навіть якщо вона цього не зробить, ще буде можливість зберегти Договір, тому що процес виходу США з ДРСМД завершиться тільки після закінчення 6 місяців після ініціації.
"У нас буде можливість протягом цих 6 місяців, до остаточного виходу з договору, домогтися того, щоб Росія могла повернутися до дотримання", - сказав він, зазначивши, що Альянс продовжить взаємодію з РФ з цього питання.
"Якщо Росія не повернеться до дотримання договору до 2-го лютого, ми повинні усвідомлювати, що договір буде в небезпеці. Саме тому ми звернулися до органів військового управління, щоб вони проаналізували наслідки світу без ДРСМД в умовах, якщо Росія буде продовжувати розгортання цих ракет", - підкреслив Столтенберг.
У той же час голова НАТО не став прогнозувати результати подібного процесу, тому що зараз Альянс зосереджує увагу на тому, щоб повернути Росію до дотримання договору.
"Ми повинні розглядати нові ініціативи в галузі контролю над озброєннями. НАТО і держави-члени підтримують режим контролю над озброєннями", - додав він.
Раніше УНН повідомляв, що на засіданні ради Росія-НАТО, що відбулось сьогодні, сторони обговорили Україну і Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності. По обох питаннях сторони розійшлися в думках.
Перед цим НАТО заявили про готовність підтримувати діалог з Росією за Договором про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.
Нагадаємо, на думку МЗС Німеччини, договір про ліквідацію ракет середньої, укладений між США і СРСР в 1987 році, неактуальний, оскільки не враховує новітні технології.