u-naftogaz-priyshli-z-obshukami-scho-vidomo

У “Нафтогаз” прийшли з обшуками: що відомо

 • 13217 переглядiв

Деталі

За даними ДФС, починаючи з жовтня 2015 року по теперішній час, службові особи АТ НАК “Нафтогаз України” не завершили процедуру митного оформлення газу, придбаного у ВАТ “Газпром” (Російська Федерація), внаслідок чого до державного бюджету не надійшло 2,7 млрд грн ПДВ.

Підприємства-виробники теплової енергії фактично споживають газ, що знаходиться у газотранспортній системі України, однак АТ НАК “Нафтогаз України” не оформляє документи щодо постачання газу та не підписує відповідних актів прийому-передачі, мотивуючи це тим, що газ фактично не постачається, а надається послуга балансування газу в ГТС, внаслідок чого операції з постачання газу документально не оформлюються, повідомили фіскали.

Разом з тим за період розслідування співробітники Державної фіскальної служби зібрали достатньо доказів, які можуть говорити про факт ухилення від сплати податків. Здобуто докази, що службові особи НАК Нафтогаз України не подавали до Енергетичної митниці ДФС повного пакету документів, на підставі якого Митний орган України міг би провести митне очищення природного газу, зазначено у повідомленні.

Додамо

За даними фіскалів, під час досудового розслідування буде надано правову оцінку діям як службових осіб АТ НАК “Нафтогаз України” так і Енергетичної митниці ДФС.

Остаточна сума завданих державі збитків буде встановлена у ході судово-економічної експертизи.

Нагадаємо

Уряд 28 квітня розпустив наглядову раду та звільнив Андрія Коболєва та ухвалив рішення про призначення з 29 квітня на один рік в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка головою правління НАК “Нафтогаз України”. У НАК заявили, що таке рішення — юридична маніпуляція. У Кабміні сказали, що “дотрималися процедури”.

29 квітня на ротації у верхівці Нафтогазу відреагували у ЄС, США, посли G7, висловлюючи занепокоєння.

30 квітня п’ять з шести членів наглядової ради Нафтогазу подали у відставку. Так, членів наглядової ради Нафтогазу Кабмін розпорядженням № 370-р звільнив 28 квітня, але відразу ж обрав знову, але з 30 квітня.

13 травня на зустрічі з наглядовою радою НАК “Нафтогаз України” за участю урядовців усій наглядовій раді запропонували залишитися — під гарантії збереження конструктивного діалогу з новим головою правління НАК. Заміну Юрію Вітренку, з яким вже уклали контракт, повідомили в ОП, почнуть шукати за пів року на прозорому конкурсі.

19 травня Кабмін затвердив п’ятьох членів наглядової ради Нафтогазу.

Українські Національні Новини

Кримінал та НП

    Популярні

    У Харкові прогримів вибух

     • 16922 переглядiв

    Україна та Польща обговорили блокаду кордону: про що домовилися

     • 31406 переглядiв

    Завтра світла буде більше: як в Укренерго відкоригували графік

     • 24095 переглядiв

    Новини по темі

    У “Нафтогаз” прийшли з обшуками: що відомо

     • 13217 переглядiв

    Столичні пляжі підготували до літнього сезону

     • 20810 переглядiв