“Українська сторона не отримувала жодних офіційних повідомлень з боку іранської сторони щодо причин збиття українського літака над небом Тегерану. Більше того, скажу, що згідно з Чиказькою та Монреальською конвенцією, країна, на території якої відбулася катастрофа, зобов’язана забезпечити невідкладне, об’єктивне, неупереджене розслідування причин, як на технічному рівні, так і провести відповідне кримінальне розслідування. І ми не зупинемось, поки ми не будемо знати, що справедливість відновлена, що винні притягнуті до кримінальної відповідальності, поки ми не отримали гарантій від іранської сторони, що зазначені інциденти неможливі в подальшому, поки сім’ї загиблих, авіакомпанія та держава Україна не отримали компенсацій”, — сказав Єнін.
За словами, заступника міністра закордонних справ, міжнародно-правова відповідальність за збиття лайнера лежить на іранській стороні.
“Наразі ми говоримо про покладання міжнародно-правової відповідальності за вчинений інцидент на іранську сторону, саме тому всі факти мають бути підтверджені відповідними рішеннями суддів, вступити в законну силу. Ми, як країна, яка є основною потерпілою від зазначеної трагедії, маємо отримати доступ максимальний до всієї інформації розслідування, переконатись в тому, що воно проведено об’єктивно і грунтується на неупереджених оцінках відповідних органів влади іранської сторони. Більше того, цю позицію поділяє не лише Україна, а й всі інші постраждалі держави”, — додав дипломат.
Раніше сьогодні колишній іранський законодавець Махмуд Садекі з посиланням на отриману відповідь на його запит від міністра оборони Ірану повідомив, що відповідальним, на думку іранської влади, за збиття українського літака на початку січня поблизу Тегерана є оператор ракетної системи, який порушив правила дій ведення вогню “без отримання дозволу” у сформованих на той час умовах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єнін про авікатастрофу в Ірані: якщо перемовини зайдуть у кут — звернемось до Міжнародного суду ООН
4 квітня іранські військові посадовці повідомили, що у справі про збиття українського лайнера затримана одна людина, яка перебуває під слідством.
Нагадаємо, літак МАУ зазнав катастрофи недалеко від столиці Ірану Тегерана, невдовзі після вильоту, вранці 8 січня. На борту літака було 167 пасажирів (більшість з них громадяни Ірану і Канади) і 9 членів екіпажу — громадяни України. Усі вони загинули, зокрема, й 11 українців.
На початку березня з’явилась інформація, що влада Ірану погодилася передати Україні бортові самописці. Проте досі жодних повідомлень про передачу Україні “чорних скриньок” не було.