Що відомо
Один з найбільших інтернет-провайдерів в країні — норвезька компанія Telenor — підтвердила, що отримала від військових вказівку закрити доступ до цих соціальних мереж на невизначений термін. Провайдер зазначив, що вважає такий крок надлишковим і таким, що порушує права людини і що доніс цю точку зору до військових, пише видання.
Самі військові ситуацію поки офіційно не прокоментували. Видання AFP з посиланням на документ, справжність якого не підтверджена, повідомляє, що рішення про блокування обгрунтовано смутою, яку нібито вносять в суспільство ці сервіси.
Що передувало
Це вже не перші соціальні мережі, які зазнали блокування в М’янмі після військового перевороту. Практично відразу після зміни влади в країні її жителі були позбавлені доступу до Facebook. Військові заявили, що вирішили заблокувати соцмережу “заради забезпечення стабільності”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переворот у М’янмі: реакція держав
У компанії Facebook, якій належить і Intagram, військових закликали “відновити зв’язок і дати людям можливість спілкування з родичами і друзями і отримувати важливу інформацію”.
Як повідомляє агентство Reuters, представники Twitter в свою чергу заявили, що блокування соцмережі “підриває громадський діалог і порушує права людей бути почутими”.
Соціальні мережі стали головним місцем обговорення перевороту для жителів країни. Facebook вважається в М’янмі мало не основним джерелом інформації та новин — і саме в цій соцмережі багато жителів країни 1 лютого фактично спостерігали за переворотом в режимі реального часу.
Три дні по тому соцмережу заблокували за рішенням військових — і обговорення ситуації перемістилося в Twitter і Instagram. У ньому брали участь тисячі користувачів.
Військовий переворот
Переворот в М’янмі стався 1 лютого. Телеканал Myawady TV оголосив, що влада в країні передається головнокомандувачу збройними силами Мін Аун Хлаіну.
Фактичний лідер країни Аун Сан Су Чжі, президент М’янми Вин Мьин і інші члени політичного керівництва правлячої партії “Національна ліга за демократію” були заарештовані.
Хоча насильства ніде не спостерігалося, військові заблокували дороги в столиці Нейпьідо і головному місті країни Янгоні.
Пізніше військові оголосили про зняття з посад 24 міністрів уряду і призначення нових керівників ряду міністерств, в тому числі фінансів, охорони здоров’я, закордонних і внутрішніх справ.
Приводом для перевороту стали минулі в країні вибори, на яких з великою перевагою перемогли прихильники Аун Сан Су Чжі. Військові стверджують, що голосування супроводжувалося фальсифікаціями.