Деталі
Генерали М’янми не змогли зупинити більш ніж двотижневі щоденні протести і рух громадянської непокори. Протестувальників не зупиняють навіть вбивства на акціях.
Молодіжний активіст Маунг Саунгха закликав інших приєднатися до протестів в понеділок.
“Ті, хто не наважуються виходити, залишаються вдома. Я вийду, як тільки зможу. Я буду чекати Покоління Z. Давайте зустрінемося”, — написав він у Facebook.
Цитата
“Протестувальники зараз підбурюють людей, особливо емоційних підлітків і молодь, на шлях конфронтації, де вони зазнають втрат”, — йдеться у повідомленні державних ЗМІ MRTV.
В заяві МЗС йдеться, що влада дорікає деякі зарубіжні країни за грубе втручання у внутрішні справи М’янми.
Військовий переворот в М’янмі: що відомо
У М’янмі 1 лютого 2021 року відбувся переворот — військові захопили владу в країні. Згодом був оголошений режим надзвичайного стану.
Вони ув’язнили президента та інших чиновників, в країні відразу почалися протести. Протести з летальними випадками тривають досі, вихідними їх зафіксували у місті Мандалай, проте 20 лютого мітинги проходили і в інших містах.
Через військовий переворот в М’янмі Міністерство фінансів США ввело персональні санкції проти 10 фізичних та 3 юридичних осіб.
Кілька західних країн засудили переворот і засудили насильство по відношенню до демонстрантів. Сполучені Штати, Японія, Сінгапур, Великобританія і Німеччина також засудили насильство, а Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш заявив, що смертоносна сила неприйнятна.