“За процедурами Інтерполу, країна подає когось в розшук, але цей розшук має бути обґрунтованим і відповідати статуту Інтерполу. За статутом Інтерполу, не можна використовувати міжнародну поліцейську організацію в політичних цілях. Крім того, Інтерпол не можна використовувати в цілях переслідування осіб за їх релігійними переконаннями, расою, за політичними переконаннями та у випадку, якщо ці особи, на думку держави, дотичні до якихось військових конфліктів. Це є стаття 3 статуту Інтерполу. Тому, коли подається якийсь документ на когось, то є можливість зупинити це, тобто Інтерпол зупиняє провадження і все. Тобто, більше пан Мазур на сьогодні не знаходиться в Інтерполі”, — сказав Геращенко.
На питання про те, чи буде Росія притягнена до відповідальності за зловживання Інтерполом, він заявив, що у випадках, коли з боку деяких країн надходили масові звернення і масові політичні переслідування, в таких випадках було рішення Генасамблеї Інтерполу про призупинення співробітництва з такою організацією.
“Але ми розуміємо, що у випадку з Російською Федерацією призупинення співпраці Інтерполу з нею це маловірогідно”, — додав він.
Як повідомляв УНН, 9 листопада у Польщі затримали заступника командира УНСО, добровольця Ігоря Мазура, за запитом РФ. 10 листопада Мазура віддали на поруки українському консулу.
Нагадаємо, затриманий в Польщі український активіст Ігор Мазур 13 листопада повернувся в Україну.
Ігор Мазур активіст та учасник Революції Гідності, у 2014 році був керівником “Правого сектору” у Київській області та начальником штабу 24-ої сотні Самооборони Майдану. З травня 2014-ого воював в зоні проведення АТО в добровольчому батальйоні, у 2015-ому році долучився до лав ЗСУ. Після демобілізації продовжив активну громадську діяльність, став головою партії УНА-УНСО та заступником головного командира УНСО. Крім того Ігор Мазур є головним спеціалістом Офісу Уповноваженої ВРУ з прав людини, помічником народного депутата України та має державні нагороди, отримані за участь у захисті незалежності та суверенітету України.