"Перш за все основні заходи, які спрямовані на запобігання занесенню і поширенню на території України гострих респіраторних хвороб, яка спричинена новим коронавірусом. Вони полягають у декількох блоках. Перш за все, це переводиться система цивільного захисту в режим підвищеної готовності. І це буде говорити про те, що на рівні кожної області мають бути протестовані плани реагування, готовності та розгортання додаткових ліжок у разі необхідності. Другий пункт, це те, що на рівні кожної області мають бути вже визначені офіційно окремі заклади охорони здоров’я, як по дитячих інфекційних хворобах, так і по дорослих інфекційних хворобах, де будуть госпіталізуватися такі хворі або підозрілі, якщо будуть подібні звернення", - зазначив він.
Кузін додав, що на рівні областей буде виділятися декілька машин швидкої медичної допомоги.
"На рівні областей юридично та нормативно закріплюється необхідність по виділенню двох карет швидкої медичної допомоги, які будуть працювати по перевезенню таких пацієнтів до лікарень інтенсивного лікування або до лікарень інфекційних стаціонарів. Також запроваджуються додаткові заходи, які відносяться до проведення навчальних заходів для лікарів первинної ланки медичної допомоги, так і для спеціалізованих закладів охорони здоров’я на рівні областей", - додав він.
Окрім того, є рекомендації щодо посилення дезінфекційного режиму у місцях масового скупчення людей.
"Також є рекомендація про посилення режиму дезінфекційного у місцях масового скупчення людей, і також у місцях масового користування. Такі, як кінотеатри, великі торговельні центри, і такий режим, щодо дезінфекційної обробки, має бути впроваджений на обласному рівні", - вказав медик.
З його слів, інші пункти стосуються пунктів пропуску через державний кордон. "Тому що частково це питання регулюється не тільки МОЗ, а також і Мінінфраструктури. Окремим пунктом йде те, щоб пункти пропуску через державний кордон країни передбачили розгортання резервних ізоляторів, якщо на кордоні будь-яка особа звернеться з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції, або хтось буде погано почуватися", - зазначив Кузін.
Як повідомляв УНН, у понеділок, 3 лютого, відбулось позачергове засідання Кабміну, на якому урядовці затвердили план запобігання занесенню і поширенню на території держави нового коронавірусу 2019-nCoV з Китаю.
Нагадаємо, на 4 лютого в Україні наразі не зареєстровано жодного підтвердженого випадку коронавірусу.
Водночас, на ранок 4 лютого загальна кількість підтверджених випадків коронавірусу в Китаї становила 20 438, а кількість померлих у країні становить 425 осіб.