“Загальний рівень повторної злочинності серед неповнолітніх під час перебування на обліку органів пробації знизився та нині складає трохи більше 1%. Загальна кількість підоблікових неповнолітніх також суттєво знизилась — на 23,3%”, — сказав він.
Чернишов розповів, що на обліку органів пробації по всій території України перебуває близько тисячі підлітків, які вступили у конфлікт із законом. Зокрема, додав він, у центрах ювенальної пробації Києва налічується 23 особи, з яких три дівчинки.
“Неповнолітні перебувають на обліку у зв’язку з вчиненням ними майнових злочинів — 21 особа, двоє неповнолітніх засуджені за незаконне заволодіння транспортним засобом. Переважна більшість підоблікових — з неповних сімей, виховуються матір’ю”, — зауважив заступник міністра.
Крім того, Чернишов повідомив, що ресоціалізація неповнолітніх здійснюється без ізоляції від суспільства, відриву від сім'ї.
"Персонал пробації залучає неповнолітніх до корисного дозвілля, проводить роботу по налагодженню стосунків у сім'ї та школі, вивчає коло спілкування неповнолітніх та виявляє осіб, які можуть негативно впливати на їх поведінку, сприяє отриманню неповнолітніми освіти, надає психологічні консультації, проводить тренінгові заняття з отримання навичок управління гнівом, життєвих навичок та мотивації до змін", — розповів він.
До того ж, додав заступник міністра, у центрах ювенальної пробації неповнолітнім надано можливість безплатно вивчати англійську мову.
Як повідомляв УНН, в Україні на сьогодні на обліку в органах пробації перебуває 1152 неповнолітні особи, з яких 69 дівчат.
За перший рік повноцінного функціонування системи пробації лише 1,44% осіб, які стоять на обліку в цій системі, скоїли повторні правопорушення.