"У разі припинення роботи фільтрувальних станцій через порушення технологічного процесу (витік хлору) без питної води можуть залишитися близько 3 млн людей, що призведе до значного ускладнення гуманітарної та санітарно-епідеміологічної ситуації в регіоні та створить передумови до погіршення соціально-економічного стану регіону", - йдеться у звіті МінТОТ.
За його словами міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадима Черниша, з під слов'янську забирається вода з річки Сіверський Донець і йде до Маріуполя. "Всі, хто проживає по обидві сторони від лінії, знаходяться в залежності від споживання", - сказав він.
При цьому, зазначив він, навколо Донецької фільтрувальної станції йдуть постійні бої, від роботи якої залежить також стабільність і забезпечення всього, що йде по Південно-Донбаському водогону. "Ця система побудована ще в радянські часи. Окремі об'єкти фінансувалися коштом ООН, деякі об'єкти досі фінансуються Швейцарією, інші міжнародні партнери надають допомогу, щоби ця дуже серйозна система залишилася працювати в таких умовах. Тобто, фактично - військових дій", - зауважив Черниш.
Крім того, розповів він, дуже велика кількість проблем у Маріуполя, оскільки там проходить кілька ліній Південно-Донбаського водогону і вони досі не обстежувалися.
Як повідомляв УНН, існує загроза техногенної катастрофи на шахтах Луганської області.