“Наразі у рейтингу Doing Business за будівельним показником Україна займає 140 місце. Маємо велику надію, що законодавчі зміни, які відбулись у галузі протягом останнього року, будуть враховані експертами при складанні нового рейтингу, і Україна зможе увійти у ТОП-50 за цим показником. Він суттєво впливає на загальний рейтинг нашої країни, один пункт в якому, за підрахунками експертів Світового банку, приносить державі до 600 млн доларів інвестицій”, — сказав він.
Серед досягнень, які відбулися у будівельній галузі протягом останнього року, заступник міністра відзначив:
— зменшення розміру пайового внеску у розвиток інфраструктури населеного пункту (наприклад, м. Київ — з 10% до 2%);
— зниження вартості послуг з технічного нагляду в будівництві (з 5% до 1,8%);
— скасування необхідності отримання вихідних даних ДСНС для проектування;
— впровадження страхування цивільної відповідальності у будівництві;
— підвищення якості контролю робіт завдяки обов’язковій вищій освіті для виконавців будівельних робіт;
— запровадження ризик-орієнтованого підходу в архітектурно-будівельному контролі;
— скасування процедури реєстрації декларацій;
— зменшення терміну надання технічних умов;
— спрощення процедури реєстрації права власності на об’єкт нерухомості.
Нагадаємо, столичні забудовники привітали схвалення рішення про зменшення пайового внеску. Голова правління — президент ПАТ “ХК “Київміськбуд” Ігор Кушнір назвав 2016 рік “роком пайової участі” та зауважив, що чіткі правила ведення бізнесу мають позитивно позначитись на роботі будівельників.
“Новий порядок сплати пайової участі - це широкий крок назустріч будівельній галузі. Якщо норматив дійсно працюватиме, як зазначено, це унеможливить будь-яку непрозорість, тож варто очікувати позитивних змін у розвитку міста. Бюджет має наповнюватись платежами, які стануть запорукою створення нових об’єктів соціальної інфраструктури, тож столиця стане більш комфортною! Також новий порядок сприятиме покращенню інвестиційного клімату”, — зазначив він.
Відповідно до порядку, схваленого у 2016 році, забудовник та місто можуть проводити взаємозаліки, якщо перший виконав роботи з будівництва інженерних мереж.
Нагадаємо, раніше забудовник із кожного квадратного метра житла мав сплатити до бюджету міста 4% від кошторисної вартості будівництва та 10%, якщо будується комерційна нерухомість.