“Перша задача, яка стояла перед комбінованим повітряним і морським десантом — це випередження противника у занятті вигідної ділянки морського узбережжя, після чого організувати протидію морському десанту, який висадив противник для сприяння дій наступального угрупування Сухопутних військ”, — відзначив у ході навчань ДШВ ЗС України, генерал-лейтенант Михайло Забродський.
До відпрацювання одного із тактичних епізодів в рамках стратегічних командно-штабних навчань “Козацька воля — 2018” залучалися літаки штурмової та військово-транспортної авіації Повітряних Сил, підрозділи армійської авіації Сухопутних військ, Військово-Морські Сили та безпосередньо Десантно-штурмові війська.
Розпочалися практичні дії із висадки на узбережжя острову повітряного десанту з літаків Ан-26. Одними із перших десантувалися командувач ДШВ генерал-лейтенант Михайло Забродський та його заступники. Разом з особовим складом були десантовані вантажі з важким піхотним озброєнням та боєприпасами.
Зайнявши вигідну ділянку морського узбережжя, “марунові берети” забезпечили висадку морського десанту з бронетехнікою. Доставку десантно-штурмового підрозділу Чорним морем здійснювали десантні кораблі Військово-Морських Сил.
“Десантно-штурмові війська по своїй суті є універсальними, і завжди готовими до виконання будь-яких завдань, яке поставить перед ними військове керівництво”, — підкреслив Забродський.
Нагадаємо, з 25 по 29 вересня в Україні проходили армійські навчання “Козацька воля — 2018”.