Що сталося
Зокрема, у соцмережах з'явилося відео, на якому нібито мігрантів, які прибули з Білорусі, затримали поблизу села Денисовичі, яке розташоване у зоні відчуження.
УНН уточнив інформацію у Державній прикордонній службі України. Як повідомив помічник голови Держприкордонслужби України — речник Андрій Демченко, інформація про затримання нелегальих мігрантів з Білорусі в зоні відчуження не відповідає дійсності.
Цитата:
“Інформація про мігрантів у зоні відчуження фейкова. Нелегальних мігрантів там немає і нікого не затримували”, - повідомив Демченко.
Деталі
Він також додав, що на українському кордоні до сьогодні не було зафіксовано спроб незаконного перетину кордону мігрантами з Білорусі.
Поліція Київщини також спростовує інформацію щодо перетину державного кордону нелегальними мігрантами. "Під час моніторингу мережі Інтернет поліцейські Вишгородщини виявили публікацію про те, що у зоні відчуження затримали групу нелегальних мігрантів, які перетнули кордон з території Білорусі. Дана інформація не відповідає дійсності. Жодних затримань мігрантів, які потрапили до Чорнобильської зони, не було", - вказали у ГУНП в області.
Додамо
Раніше прессекретар ДПСУ у коментарі УНН повідомив, що резервні сили правоохоронців вже перебувають фактично в кожній області України, яка межує з Білоруссю.
Однак при цьому він зазначив, що говорити про те, що ситуація має тенденцію до локалізації, на сьогодні ще зарано.
Контекст
8 листопада на польсько-білоруському кордоні загострилася ситуація. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела в готовність війська вздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами. Велика група нелегалів намагалася прорватися на територію країни. На кордоні були чутні постріли. Білоруські прикордонники заявили, що вони лунали з польського боку.
У ніч на 10 листопада дві групи мігрантів увірвалися до Польщі з Білорусі, їх затримали.
10 листопада Білорусь заявила про нарощування військ ППО на кордоні з ЄС. Потім було ще кілька спроб штурму. 16 листопада мігранти агресивно поводилися, підійшовши впритул до кордону, кидали каміння в польських силовиків, поранивши кількох.
Щоб уникнути напливу мігрантів з Білорусі, Україна посилить охорону державного кордону з країною-сусідом. Як заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, найбільш уразливі ділянки українсько-білоруського кордону будуть посилені додатковими підрозділами Держприкордонслужби, Нацполіції та Нацгвардії. Йдеться про 8,5 тис. силовиків.
Наприкінці серпня Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів як зброї у так званій гібридній війні проти ЄС.
У межах боротьби з потоком нелегальних мігрантів Польща почала будівництво паркану на кордоні з Білоруссю.