“Латаття сніжно-біле — латиною „німфея кандіда“ (Nymphaea candida). За грецьким переказом водяна лілія виникла від білої німфи (міфічна істота), яка загинула від нерозділеного кохання. Ця та інші легенди відбивають надзвичайну красу водяної рослини родини лататтєвих”, — йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У чорнобильських теплицях вирощують кали і гранат
У заповіднику відзначають, що латаття — найбільша квітка нашої флори. Її діаметр сягає 15 см. Кореневища можуть рости на дні водойми на глибині до 5 м. Квітки на ніч опускаються під воду. Але тільки-но зійде сонце, вони спливають на поверхню у вигляді великих овальних бутонів, які через деякий час розкриваються. О 5-6-й годині вечора білосніжні квіти знову повільно закриваються і занурюються у воду. У дощову погоду латаття не розкривається.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Червона книга України налічує 75 видів фауни Чорнобильського заповідника
“Цвіте з кінця травня до серпня. Плід яйцевидної форми. Його оболонка швидко згниває у воді, насіння звільняється і спливає на поверхню. Росте у стоячих і повільно текучих водоймах, насичених киснем. Належить до зникаючих видів рослин і потребує охорони. Занесена до Зеленої книги України. Широко використовується в науковій та народній медицині”, — зазначено у повідомленні.