За даними організації, такі дії спрямовані на провал референдуму, який буде визнаний дійсним лише в разі явки щонайменше 50% виборців. При цьому комісія заявляє, що наразі не змогла встановити, звідки походять спроби втрутитися в македонський референдум.
У групі кажуть, що у соцмережах виявили стрімке зростання кількості публікацій і поширень на підтримку бойкоту референдуму в останні 50 днів.
Нещодавно міністр оборони США Джеймс Меттіс заявляв, що Росія намагається використати свої гроші і вплив для створення опозиції до майбутнього референдуму щодо зміни назви колишньої Югославської республіки.
Греція тривалий час блокувала приєднання Македонії до Євросоюзу і НАТО, не визнаючи назву балканської країни. Грецька влада вказувала, що історична область Македонія включає в себе, в тому числі, північну частину нинішньої Греції. Цього року Скоп'є і Афінам вдалося досягти компромісу, в рамках якого Македонія має змінити назву на "Північна Македонія", що дозволить їй приєднатися до ЄС і НАТО. Цей крок уже схвалив парламент, проте його має підтвердити референдум, призначений на 30 вересня.