"Наразі відходи ще лежать. Добиваюся того, щоб їх прибрали. Допомагає спецінспекції в цьому напрямку, екологічна інспекція Кіровоградської області. Ведуться переговори з підприємством, яке спеціалізується на утилізації небезпечних відходів про прибирання і знищення медичних відходів", - сказав він.
А.Максюта додав, що на місце, де виявили шприци, було викликано поліцію та екоінспекцію. Однак, патрульні на виклик відреагували занадто пізно.
"Звідки ці голки, шприці та скорифікатори - мені не відомо. Це мають встановлювати правоохоронні органи. Також, вони мають встановити тих безвідповідальних суб'єктів, які допустили порушення норм та правил утилізації використаних медичних відходів, небезпечних для здоров'я та життя громадян тим, що несуть ризик зараження вірусами та тяжкими хворобами", - наголосив він.
Нагадаємо, екологи скаржаться, що мораторій на перевірки призвів до безладу в сфері небезпечних відходів. Відсутність контролю сприяла поширення шахраїв на ринку та недобросовісної поведінки утилізаторів отруйних речовин.
До прикладу, У травні хімікатами отруїлися харківські діти. За даними прокуратури, приватна компанія 17 травня вивантажила на сміттєзвалищі 54 бочки об’ємом 200 літрів кожна з невідомими речовинами. На трьох ємностях є надпис “метилмеркаптан”.
Саме з цих бочок стався витік речовини. Внаслідок забруднення до лікарні госпіталізовано 3-х неповнолітніх мешканців села (2000-2004 р.н.).
В Яготинському районі Київщини нещодавно виявлено близько трьох тисяч відпрацьованих ртутьвмісних ламп, які хтось викинув просто неба.