Деталі
Він пояснив, що “потрібно розділяти” участь країн у партнерських програмах Альянсу та їх інтеграцію у НАТО.
Під час прес-колу Пєскова запитали, чи обговорювала Росія свою ініціативу, зокрема, з Казахстаном і Вірменією, які беруть участь у партнерських програмах НАТО. “Одна справа — участь у партнерських програмах, інша справа — інтеграція в політичну і військову інфраструктуру євроатлантичного Альянсу. Це різні абсолютно справи”, — зазначив представник Кремля.
Він нагадав, що Росію з більшістю країн колишнього СРСР “пов’язують союзницькі зобов’язання” в рамках Організації Договору про колективну безпеку та інших об’єднань. “У рамках цього, безумовно, всі ці субстанції проговорювалися, і обговорення тривають”, — стверджує Дмитро Пєсков.
На питання, чи вважає Росія допустимим для колишніх радянських республік брати участь у подібних програмах НАТО, прес-секретар відповів, що це “залежить від конкретних програм, від глибини і характеру участі”. “Потрібно обговорювати конкретно кожну окремо взяту програму, тут не можна робити якихось загальних висновків. Тим більше зараз, коли насправді ще основні обговорення і переговори тільки очікуються”, — пояснив він.
Контекст
Російський МЗС оприлюднило проекти договорів з США і НАТО про гарантії безпеки 17 грудня. Серед іншого, Москва зажадала юридично зафіксувати відмову від розширення НАТО, припинити військову співпрацю з пострадянськими країнами, прибрати американську ядерну зброю з Європи. Вашингтон заявив, що готовий до обговорення через двосторонню взаємодію, раду Росія—НАТО і ОБСЄ. За даними Financial Times, у НАТО поки немає єдиної позиції щодо переговорів з Росією, але альянс розуміє необхідність діалогу.