У тексті резолюції міститься одне звинувачення — у підбурюванні до заколоту. У ньому говориться, що “президент Трамп поставив під серйозну загрозу безпеку Сполучених Штатів і урядові інститути”.
На думку авторів, Трамп своїми діями показав, що він залишиться “загрозою національній безпеці, демократії і Конституції”.
Питання про імпічмент буде розглянуто 13 і 14 січня.
Повноваження Трампа закінчуються 20 січня. Якщо до цього часу палата представників оголосить йому імпічмент, а сенат затвердить це рішення, то він більше ніколи не зможе брати участь у виборах глави держави.
У 2019 році палата представників вже оголошувала Трампу імпічмент. Причиною старту процедури послужила телефонна розмова Дональда Трампа і Президента України Володимира Зеленського. У заяві прес-служби американської адміністрації тоді було зазначено (у відповідь на вимоги), що “Президент Дональд Трамп опублікував розсекречену, нередаговану стенограму телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським від 25 липня 2019 року”.
Тоді рішення щодо імпічменту не підтримав сенат, тому Трамп залишився на своїй посаді.
Причиною для запуску нової процедури послужили події 6 січня цього року у Вашингтоні. Минулого тижня прихильники чинного глави держави увірвалися в будівлю Конгресу США, щоб перешкодити затвердженню підсумків президентських виборів, які пройшли 3 листопада минулого року в країні, перемогу на яких здобув демократ Джозеф Байден. В ході заворушень загинули п’ятеро людей.