Так, за підсумками конкурсу на найкращий ескізний проект меморіальної композиції, присвяченої пам’яті загиблим у небі над Тегераном переміг проект Київського ландшафтного бюро Topiar.
"Меморіал складається з декількох елементів - малих архітектурних форм. Він не зконцентрований в одному місці, а легко розпливається по всьому скверу. Неозброєним оком можна побачити якесь поєднання – але якщо ви знаєте, чому ви сюди прийшли, то ви побачите силует літака", - пояснила на пресконференції у середу Анастасія Бардонова, яка виступала головним дизайнером проекту.
З її слів, відповідно до проекту, металевий міст зі скляною огорожею своєю формою повторює крило літака, в той час як друге крило літака сховане під землею, воно "тільки трошки просвічується крізь зелень… плитами, на яких буде створено зону відпочинку, під кронами існуючих дерев".
"Основним елементом меморіалу є кіль – це хвостова частина літака, що направлена вверх, з номером рейсу. Саме це напевно і стане основним місцем, де люди зможуть прийти і вшанувати пам’ять загиблих. Там може бути встановлено місце для встановлення лампад, квітів тощо. Важливим елементом скверу є 9 металевих щитів, що знаходяться вглибині парку – що символізуватимуть дев’ять членів екіпажу", - сказала вона.
Меморіальний простір буде встановлено у Дніпровському районі Києва на території парку Вербовий гай. Результат архітектори очікують отримати на кінець поточного року.
Зі слів президента компанії "Міжнародні авіалінії України" Євгена Дихне, МАУ має намір якомога скоріше підписати договір з архітектурним бюро й здійснити всі необхідні заходи, "щоб весною почати озеленення".
Як повідомляв УНН, "Міжнародні авіалінії України" 5 січня провели закриту презентацію фільму про авіакатастрофу пасажирського літака рейсу PS752 над Тегераном до річниці трагедії.
Нагадаємо, рейс PS752 “Тегеран-Київ” (літак Boeing 737-800) "Міжнародних авіаліній України" зазнав аварії незабаром після вильоту з аеропорту Тегерана 8 січня зранку. У результаті авіакатастрофи загинули 176 пасажирів і членів екіпажу, серед яких 11 українців і 63 громадян Канади.
Іранські війська 11 січня заявили, що український Boeing був збитий випадково, виною став людський фактор: літак пролітав поруч з військовим об’єктом Ірану і був прийнятий за "ворожу ціль", а саме — за крилату ракету. При цьому, в Ірані відзначили, що очікували атаки з боку США, у зв’язку з чим системи ППО країни були приведені у повну бойову готовність.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що очікує від Ірану повного визнання провини, офіційних вибачень, покарання винних і виплати компенсацій.