Деталі
Археолог та співзасновник парку Ерні Вокер разом із наглядачем бізонів Крейгом Томсом побачили каміння з дивними смугами біля місця, де тварини приймають так звані пилові ванни. Для цього бізони риють землю копитами, щоб утворилися ями. Саме так вони й знайшли петрогліфи.
Коли тварини оголили частину першого каменю — 250-кілограмового валуна з вирізьбленим зображенням ребер бізона, у парку розпочали розкопки. Виявилося, що він там не один. Крім нього, археологи знайшли великий камінь з візерунком у вигляді сітки, дещо менший екземпляр з висіченими ямками та 545-кілограмовий валун з вирізаними смугами. Експерти визначили, що ці малюнки виконали приблизно 1000 років тому — в 11 столітті.
Також під час розкопок виявили й чимало слідів повсякденного життя мешканців того часу. Серед них — кам’яні знаряддя, деревне вугілля, кістки, черепи тощо. Особливим відкриттям став кам’яний ніж, за допомогою якого і були створенні знайдені петрогліфи.
Археологічні знахідки перемістять до музею, аби усі охочі могли побачити експонати та дізнатися більше про історію краю.
Нагадаємо
Польські археологи знайшли найдавнішу в Європі ювелірну прикрасу.