Такий високий рівень смертності особин за такий короткий період вчені фіксують вперше за 40 років. НВО із захисту навколишнього середовища стверджують, що причина криється в збільшенні масштабів промислового рибальства.
За даними Товариства охорони морської фауни, більшість виявлених тварин побували в рибальських мережах і померли від отриманих в них ран.
"Проблема в тому, що дозволені методи рибальства мають деструктивний характер. Вони застосовуються всюди без розбору, навіть в зонах з крихким екологічним балансом, в місцях проживання особин охоронюваних видів. І для вирішення цієї проблеми встановленого контролю явно недостатньо, як і передбачених санкцій за порушення. І в результаті ми маємо безкарність, що само по собі обурливо", - нарікає Ламія Ессемлалі, глава французького відділення Товариства охорони морської фауни (Sea Shepherd).
За підрахунками активістів, наведені вченими дані - це лише 20% від загального числа тих, хто гине в океані тварин ряду китоподібних.
План по їх захисту до кінця року обіцяє реалізувати французька влада, в тому числі - встановити спеціальні звукові пристрої, які будуть відлякувати дельфінів від зон, де промишляють рибалки.
Як повідомляв УНН, в Євпаторії масово гинуть дельфіни .