“Найбільш доступним та легким для впровадження з-посеред заходів з енергоефективності є заміна вікон”, — зауважив Шиян.
Водночас він наголосив, що максимально ефективними заходами можуть бути лише максимально комплексні заходи з енергоефективності.
“Якщо порівняти будинок, який просто замінив вікна, і ОСББ, де була проведена термомодернізація, встановлений індивідуальний тепловий пункт, то безперечно, чим був комплексніший захід, тим буде більше ефекту”, — пояснив спеціаліст.
При цьому Шиян додав, що наразі українцям доступна одна урядова програма підтримки енергозбереження, а саме — Державна цільова програма компенсації кредитів, так звані “теплі кредити”. Вона передбачає відшкодування частини кредиту за трьома основними напрямками: на придбання котлів, на утеплення індивідуального житла та для ОСББ.
Нагадаємо, за словами експерта, всі існуючі заходи з енергоефективності є вельми дієвими і корисними, однак лише в тому випадку, якщо проводиться комплексна енергомодернізація багатоповерхівки, а не індивідуальні заходи з енергозбереження, які можуть швидше нашкодити, аніж допомогти, і всьому дому і окремій сім’ї.