Деталі
"Ситуація в Маріуполі є абсолютно трагічною і, на жаль, немає жодної позитивної динаміки. Сьогодні потрібен максимальний політичний тиск з боку всієї світової спільноти, щоб запобігти продовженню звірств росії та домогтися створення гуманітарного коридору для всіх, хто сьогодні заблокований у місті", - заявив політик.
"Потрібна спеціальна сесія Ради Безпеки ООН, щоб підтримати вимоги уряду України щодо створення стабільного гуманітарного коридору з Маріуполя", - підсумував політик.
У заблокованому Маріуполі залишаються близько 120 тисяч мирних жителів.
18 квітня віце-прем'єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук виступила з вимогою до військово-політичного керівництва Росії відкрити гуманітарні коридори з Маріуполя.
Окремо, наголосила Верещук, Україна вимагає термінового гуманітарного коридору з території комбінату «Азовсталь» для жінок, дітей та інших цивільних осіб.
За її словами, відмова Росії відкривати зазначені гуманітарні коридори буде у майбутньому підставою для притягнення всіх причетних осіб до кримінальної відповідальності за військові злочини.
У Європейському парламенті депутат від Франції Рафаель Глюксман і депутат від Німеччини Віола Фон Крамон виступили із закликами до Організації Об'єднаних Націй про організацію гуманітарного коридору з Маріуполя.