“На більшій частині території України у серпні та вересні на річках спостерігається найнижча водність у внутрішньорічному розподілі стоку. За даними Українського Гідрометцентру, у серпні на більшості річок водність була нижчою за норму, близькою до маловоддя (21-25 % від місячної норми серпня) водність була на річках Случ, Ворскла, Оріль, Самара, Південний Буг (нижче Підгір’я), Синюха”, — сказано у відповіді.
Зазначається, що критерій маловоддя (середня витрата води менше 20% від місячної норми серпня) досягнуто на р. Рось у створі водпоста Корсунь-Шевченківський.
Окрім того повідомляється, що у вересні та жовтні погодні умови не будуть сприятливими для збільшення рівня води у річках.
“За інформацією Українського Гідрометцентру, у вересні середня місячна температура очікується вищою середніх значень, а місячна кількість опадів — у межах норми. Такі погодні умови не є сприятливими для збільшення водності річок у вересні — на початку жовтня. З огляду на багаторічні спостереження, опади та зниження температури у жовтні-листопаді можуть зумовити підвищення рівнів води на річках”, — додається у повідомленні.
Нагадаємо, що за останні 100 років середньорічна температура повітря в Україні зросла більше, ніж загальносвітова. Наразі це збільшення становить 1,4 градуси.