На сторінці посольства говорилося, що завдяки політиці китайської влади уйгурські жінки перестали бути “машинами для виробництва дітей”. Twitter приховав пост через 24 години.
Згідно з правилами соцмережі, посольство не зможе нічого публікувати в своєму акаунті, поки саме не видалить неприпустиме повідомлення. На момент публікації новини доступ до сторінки дипмісії був відкритий, але останні пости датувалися 9 січня.
“Ми вжили заходів щодо цього твіту через порушення наших правил проти дегуманізації”, — пояснив представник Twitter. У соцмережі заборонена “дегуманізація груп людей на основі їхньої релігії, касти, віку, інвалідності, серйозного захворювання, національного походження, раси чи етнічної приналежності”.
Уйгури в Китаї є національною меншиною. Вони населяють Сіньцзян-Уйгурський автономний регіон КНР і в основному сповідують іслам. В ООН в 2018 році заявили, що китайська влада заганяє нацменшини, в тому числі уйгурів, в табори. Член Комітету ООН з ліквідації расової дискримінації Гей Макдугалл стверджував, що в таборах в обстановці секретності містилися понад 3 млн етнічних уйгурів.
Китайська влада вважає Синьцзян-Уйгурський автономний район неблагонадійним і проводять в ньому кампанії проти “тероризму, сепаратизму і релігійного екстремізму”. МЗС КНР заявляв, що саме тероризм, а не обмеження прав національних меншин, є проблемою регіону. Влада країни називає те, що відбувається внутрішньою справою Китаю.
Раніше колишній держсекретарь США Майк Помпео, у свій останній день на посаді, назвав репресії проти уйгурів у Китаї “геноцидом”. Вже пізніше Китай ввів санкції проти представників адміністрації 45-го президента США Дональда Трампа.