Деталі
Відзначається, що в останні тижні Росія перекинула десятки тисяч регулярних військ на плацдарми ближче до України, після чого зажадала від Заходу термінових гарантій безпеки, розроблених, за словами Москви, для запобігання використання України та інших сусідніх країн в якості бази для нападу на неї.
Анонімні джерела розповіли виданню, що їм запропонували взяти участь у війні проти України на тимчасово окупованих територіях у складі російських окупаційних військ.
"Тут аншлаг. Збирають всіх з бойовим досвідом", - сказав виданню один з двох джерел, що прийняв пропозицію від російських найманців-вербувальників поїхати на Донбас.
Один з бійців, який погодився на таку пропозицію, зазначив, що вже воював в Україні та Сирії за групу російських охоронців, чиї операції були тісно пов'язані зі стратегічними інтересами Росії. Він заявив, що планує приєднатися до російських окупаційних військ на Донбасі.
Водночас ці особи заявили, що не знають нічого про будь-які плани нової атаки Росії на Україну або про підготовку до цього.
Кілька джерел, які раніше воювали на російській стороні, відзначили, що розгортання військ РФ відбувалося в оборонних цілях.
"Інше джерело повідомило, що він не брав безпосередньої участі в розгортанні, але підтримував зв'язок з людьми на місцях, які пройшли спеціальне навчання. Він сказав, що метою розгортання було те, що він назвав диверсійною діяльністю для підриву стабільності в Україні", - йдеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Росії збирають групи найманців для "відрядження на Донбас", його ціль невідома - розслідування журналістів
Доповнення
Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.
Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.
Минулого тижня Росія направила США і НАТО пропозиції з безпеки в Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. Вимоги Москви включають заборону на вступ України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках і припинення військових навчань поблизу її кордонів.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс отримав останні "пропозиції" Росії, і такий діалог повинен проходити в консультації з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна.
Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван в телефонній розмові з помічником президента Росії Юрієм Ушаковим заявив, що США готові вести переговори з Кремлем як безпосередньо, так і через Раду НАТО-Росія і по лінії ОБСЄ. Але Москва повинна зняти занепокоєння Заходу щодо нарощування її військового потенціалу на кордоні з Україною.
У Держдепартаменті США вказали, що Сполучені Штати планують почати переговори з Росією про гарантії європейської безпеки в січні, щоб знизити напруженість навколо України, викликану розміщенням російських військових на її кордоні.