Цитата:
“Нас трошки більше ніж 30 осіб працює у секретаріаті. Можливо, нас буде більше: ми хочемо мати регіональних представників. Сподіваємося, що до кінця 2021 року у нас буде не менше 10 таких представників у різних регіонах України. Скажімо, на заході, на сході. Зараз у нас є три представники, але вони відповідають виключно за свої сфери: хтось відповідає за взаємодію з правоохоронними органами, хтось — із закладами освіти, хтось — із закладами державної влади місцевого самоврядування”, — розповів Кремінь.
Деталі:
Він додав, що серед загалом 33 співробітників офісу Уповноваженого із захисту державної мови є і юристи, і бухгалтерський сектор.
“Звичайно, найбільше наше управління — по роботі зі зверненнями громадян”, — зазначив мовний омбудсмен.
Що передувало:
Нагадаємо, з 16 січня українська мова стає мовою обслуговування споживачів в Україні як єдина державна.
Так, з 16 січня 2020 року набула чинності стаття закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.
А уже з 16 січня 2021 року вся сфера обслуговування має перейти на українську мову, обслуговування будь-якою іншою мовою може здійснюватися лише на прохання клієнта.
Відзначимо, що порушення таких норм означатимуть для закладів адміністративні штрафи — від 200 до 700 неоподатковуваних мінімумів (від 3400 до 11 900 грн). Ці зміни набудуть чинності лише у липні 2022 року.
У Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким пропонується скасувати норму про штрафи для сфери послуг, якщо вона не перейде на українську з 16 січня.