“Сумарні збитки сягають більше 35 млн грн, а то й більше. І то, це ж не вся сума. Потрібно врахувати курсову різницю. Окрім того, є збитки за простій цистерн. Точну суму ми не рахували, а хто досі знаходиться під санкціями — тим ще рано рахувати.
Окрім того, є така норма, що якщо цистерни будуть стояти більше 60 днів, то їх потрібно буде купити по ринковій ціні. От наприклад, ти привіз 30 цистерн — ринкова ціна в районі 50 тис. дол.. Якщо ти простояв 61 день, то тобі виставляють рахунок і в сумі ти маєш сплатити 3 млн дол.. і ти стаєш володарем цистерн. А цистерни російські — заплатив за них і виходить фінансуєш сепаратизм. Просто на сьогоднішній день дуже мало українських цистерн, в основному всі російські” — розповів С.Михайлик.
Також у Асоціації скрапленого газу зауважили, що ймовірність росту цін на скраплений газ існує.
“Ситуацію рятує лише те, що зараз зимовий період низького попиту, а якби це був літній період, то ми б побачили рекордні ціни”, — зауважили в Асоціації.
Нагадаємо, за поданням СБУ проти операторів скрапленого газу МЕРТ ввело санкції, що мали вступити в дію у березні поточного року.
Згодом, Мінекономрозвитку скасувало санкції щодо 15 імпортерів скрапленого газу.