У своєму зверненні глава держави спробував переконати жителів США в необхідності прийняття його плану дій для зміцнення безпеки на кордоні з Мексикою. Суперечка між республіканцями і демократами щодо фінансування президентської ініціативи призвела до часткового закриття роботи уряду, яке триває вже 18 днів.
Президент заявив, що в результаті нелегальної імміграції страждають всі жителі США. Він назвав південний кордон країни з Мексикою “ситом”, через яке щодня надходять наркотики і проникають злочинці.
В результаті передозування від наркотиків, за словами президента, щотижня гинуть 300 американців. “Це — гуманітарна криза”, — заявив президент. Він додав, що нелегальні іммігранти часто використовують неповнолітніх дітей в якості інструменту для проникнення в країну. За словами Трампа, банди використовують дітей в якості пішаків, і саме діти є головними жертвами незаконної міграції.
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 9 січня 2019 р.
Як заявив президент, він прийняв “тверде рішення” припинити цю гуманітарну кризу. Адміністрація Трампа представила Конгресу детальний план, в якому детально розписується рішення цієї проблеми.
“Ці ресурси необхідні для забезпечення безпеки всієї країни”, — підкреслив Трамп.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Шатдаун” може тривати місяці й роки — Трамп
Він розповів про основні пункти своєї програми: Білий дім попросив законодавців виділити кошти на прийом на роботу нових прикордонників, співробітників служб безпеки, імміграційних суддів, на будівництво нових центрів тимчасового утримання порушників кордону.
При цьому Трамп підкреслив, що на прохання демократів, на кордоні буде збудовано сталевий бар’єр, а не бетонна стіна. Він запевнив, що будівництво бар’єру дуже швидко окупиться: в США буде потрапляти значно менше наркотиків, на боротьбу з якими зараз витрачаються мільярди доларів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп повідомив про невдачу переговорів щодо скасування призупинення роботи уряду
Трамп заявив, що сенатор-демократ Чак Шумер в минулому неодноразово виступав за створення на кордоні з Мексикою фізичного бар’єру. Однак демократи негайно поміняли свою позицію, як тільки Трамп виступив з ідеєю будівництва стіни.
“Демократи в Конгресі відмовляються визнати існування кризи ... шатдаун триває тільки з однієї причини: демократи відмовляються профінансувати безпеку на кордоні”, — заявив президент.
Трамп додав, що він запросив лідерів обох партій Конгресу на зустріч в Білий дім, яка відбудеться 9 січня. Він висловив надію, що законодавцям вдасться “піднятися над міжпартійними відмінностями”, щоб подолати кризу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юристи Трампа шукають можливості для введення надзвичайного стану в США
Відразу після звернення президента з відповідним словом виступили спікер Палати представників Ненсі Пелосі і лідер демократичної меншості в Сенаті Чак Шумер. Вони обидва закликали президента негайно відновити повну роботу уряду і не робити американський народ заручником недалекоглядної політики Трампа.
Так, Ненсі Пелосі заявила, що демократи виступають за зміцнення безпеки кордону і готові виділити кошти з бюджету на конкретні потреби. Однак американський платник податків, за словами спікера Палати представників, “не платитиме за дорогу і неефективну стіну”. Вона додала, що необхідно вести боротьбу зі злочинністю, проте, на думку Пелосі, “жінки і діти не є гуманітарною загрозою” для безпеки США.
У свою чергу, Чак Шумер підкреслив, що необхідно відокремити питання фінансування безпеки кордону від закриття уряду. За його словами, потрібно припинити шатдаун і потім вже, на двопартійної основі, обговорювати проблему прикордонної безпеки.
“Символом Америки повинна бути Статуя Свободи, а не стіна на кордоні”, — уклав сенатор Шумер.
U.S. House Speaker Pelosi says Trump had long claimed Mexico would pay for this wall, raising the question of why he's asking Congress for funding https://t.co/6QazyqADaX pic.twitter.com/s7IMByp1eD
— Bloomberg (@business) 9 січня 2019 р.Нагадаємо, 21 грудня конгрес США не зміг досягти згоди щодо окремих пунктів державного бюджету і відвернути “шатдаун”. Тому з 22 грудня через технічну відсутність фінансування американських урядових установ велика кількість держустанов закрита, а їх співробітники відправлені у відпустку за свій рахунок.
“Шатдаун” скасовує всі відпустки і лікарняні для особливо важливих співробітників. Отже близько 420 тис. чиновників були змушені повернутися до роботи без зарплати.
Чиновники федеральної системи США подали в суд на уряд, який не платить їм зарплату за “шатдаун”.