Сторони також обговорили підтримку системи освіти, доступні чеські технології та “ноу-хау”, а також можливість підвищення інституційної спроможності Держпродслужби України. Зокрема, М.Юречка підтвердив позицію Чеської Республіки щодо необхідності збереження санкцій проти Росії.
“Це потрібно сприймати не з точки зору економіки, це — питання патріотизму і допомоги друзям. Якщо будемо мовчати зараз, то через кілька років подібне може статися на кілька сотень кілометрів західніше від України”, — сказав М.Юречка.
Разом з тим, І.Климпуш-Цинцадзе подякувала пану міністру за цю підтримку.
“Ми намагаємося змінити країну відразу в багатьох галузях, бо після розпаду СРСР проводилося не так багато системних реформ. Досвід Чехії буде для нас дуже корисним”, — наголосила вона.
Зазначається, що нині чеські інвестори висловлюють велику зацікавленість співпрацею з Україною. У цьому контексті віце-прем’єр-міністр детально поінформувала М.Юречку про роботу новоствореного Офісу із залучення та підтримки інвестицій.
Окремо співрозмовники обговорили надання Європейським Союзом додаткових автономних торговельних преференцій Україні та безвізового режиму. М.Юречка запевнив І.Климпуш-Цинцадзе в підтримці Чехією цих питань у європейських інституціях.
“Безвізовий режим допоможе розвитку бізнесових зв’язків, що вигідно усім”, — підкреслив він.
Як повідомляв УНН, протягом десяти місяців 2016 року товарообіг між Україною та Європейським Союзом збільшився на шість відсотків і на даний момент він становить 41% всього обсягу товару.