Деталі
Обсяги російської нафти, що перевалюється Vitol, "значно скоротяться у другому кварталі зі скороченням поточних контрактних зобов'язань", повідомив представник Vitol. Нафтотрейдер має намір припинити торгівлю сирою нафтою та нафтопродуктами, якщо не буде зазначено інше, і "ми очікуємо, що це буде завершено до кінця 2022 року", додав він.
Фірма, що базується в Женеві, підтвердила, що не укладатиме жодних нових угод щодо російської нафти і нафтопродуктів. Після вторгнення росії в Україну компанія наголошує, що її закупівлі були частиною укладених раніше контрактів.
Заява Vitol була зроблена після того, як радник Президента України Володимира Зеленського написав керівникам Vitol та іншим нафтотрейдерам лист із проханням припинити ділові відносини з російською галуззю викопного палива, щоб перекрити грошові потоки, які допомагають фінансувати вторгнення.
Доповнення
Найбільші нафтові компанії BP Plc, Shell Plc та Exxon Mobil Corp. раніше оголосили про плани відмовитися від своїх часток в інвестиціях, пов'язаних із росією. Тим часом багато європейських банків обмежили фінансування торгівлі російськими товарами.
На урядовому рівні, хоча США і заборонили російські енергоносії, фізичний експорт продовжує надходити на світові ринки, і багато європейських країн, як і раніше, дозволяють їх імпорт.
Нафтопереробники в Індії та Китаї також продовжували закуповувати російську нафту або безпосередньо від Москви, або через трейдерів. Індія почала порушувати питання про прибутки, які отримують торговці, говорячи, що ціни вищі, ніж те, що рекламується.
Приватні торгові фірми, такі як Vitol і Trafigura Group, а також Glencore Plc, продовжували відвантажувати та продавати російську нафту з того часу, як наприкінці лютого вибухнула війна.
Торгові фірми іноді укладають довгострокові або передплачені контракти з виробниками, такими як російська ПАТ "Роснєфть", на купівлю та відвантаження певної кількості нафти щомісяця, а також на щоденну купівлю та продаж на спотовому ринку. Раніше на цьому тижні Glencore і Trafigura заявили, що продовжать дотримуватися своїх довгострокових угод. Glencore, однак, заявила, що не починає жодного нового бізнесу з росією, а Trafigura заявила, що скоротила обсяги закупівлі російського продукту.