За інформацією видання, службу в ФРН продовжить спільний британсько-німецький інженерний полк. Як зазначає газета, він вважається одним із ключових підрозділів НАТО в справі форсування танками за допомогою машин-амфібій річок, стаціонарні переходи через які зруйновані. Замість того, щоб залишити Німеччину до кінця року, фахівці, а також 400 членів їх сімей будуть розміщені в казармах у селі Зеннелагер, що є частиною району Падерборн (федеральна земля Північний Рейн-Вестфалія).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська влада запідозрила ГРУ в хакерських атаках на інфраструктуру країни
Як стверджує The Sunday Times, британське Міноборони також має намір зберегти військову базу для бронетанкових підрозділів Сполученого Королівства. Вона може одноразово вмістити приблизно 2 тис. танків, броньованих автомобілів і вантажівок. Крім того, за британською армією повинна залишитися спеціалізована зона для проведення військових навчань, у тому числі імітації танкових битв і “великомасштабних” маневрів бронетехніки, відзначає видання.
The Sunday Times стверджує, що рішення зберегти у Німеччині британський військовий контингент і після виходу Сполученого Королівства з Євросоюзу — Brexit — Гевін Вільямсон мотивував загрозою для Європи із боку Росії. Також міністр оборони має намір таким чином продемонструвати Берліну необхідність направляти більше інвестицій в оборонну сферу, відзначають джерела видання.
Як повідомив газеті один із чиновників відомства, міністр також вважає, що казарми на території Великої Британії є “не найпродуктивнішим або корисним місцем” для перебування британських військових. Він додав, що на цю тему Вільямсон висловиться в ході щорічної партійної конференції консерваторів, яка пройде з 30 вересня по 3 жовтня.
Як раніше повідомляв УНН, відносини Росії та Великої Британії серйозно погіршилися після інциденту в англійському місті Солсбері. За версією британської сторони, 4 березня екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль, засуджений у РФ за шпигунство на користь Сполученого Королівства, та його дочка Юлія піддалися в Солсбері впливу бойової нервово-паралітичної речовини сімейства “Новачок”, нанесеного на дверну ручку його будинку. Лондон виступив із твердженням, що Москва з високою часткою ймовірності причетна до цього інциденту. Росія відкинула всі звинувачення зі цього приводу.
5 вересня прем’єр-міністр Тереза Мей поінформувала британський парламент про висновки розслідування, заявивши, що в замаху на Скрипаль підозрюються двоє росіян, яких британські спецслужби вважають агентами ГРУ.
22 січня начальник Генерального штабу ЗС Великої Британії генерал Нік Картер, виступаючи в Лондоні, назвав Росію “найбільш комплексною та ефективною державною загрозою країні з часів закінчення холодної війни”.