Так, науковець вважає, що великим прогресом у протидії COVID-19 є відкриття кордонів все більшої кількості країн для туристів не лише за результатами негативного ПЛР-тесту, але й антигенного діагностикуму.
Цитата:
"Схвально, що Україна відкрила таким чином кордони для іноземців. Так і Туреччина, куди поїде, думаю, переважна більшість українців, теж днями заявила, що пускатиме за наявністю ПЛР або антигену. Тут можна порівняти та зробити висновок, що антиген на відміну від ПЛР-методу коштує значно дешевше і робиться швидше. Там же цілу добу треба чекати результатів ПЛР-тесту і, звісно, ціна для споживачів, мабуть, найважливіша", - зазначив Широбоков.
Деталі
Наразі при в’їзді й виїзді в Україні та інших країнах є можливість підтвердження відсутності COVID-19 за допомогою ПЛР-тесту або експрес-тест на антиген. Однак, на думку Широбокова, для масових заходів і концертів в Україні необхідно також використовувати вітчизняні ІФА-тести на антиген коронавірусу.
"Щодо масових заходів, то ми тут повинні частіше практикувати тестування, щоб українці швидше повернулася до звичного життя", - наголосив науковець.