Деталі
Заключною операцією розгортання “Джеймса Вебба” стала розкладка його головного дзеркала. 5 січня 2022 року було розгорнуто вторинне дзеркало. 7 січня обсерваторія розгорнула та зафіксувала положення лівої бічної секції головного дзеркала, що містить 3 сегменти, а 8 січня — правої бічної секції.
Таким чином, обсерваторія завершила всі основні етапи розгортання — опорної вежі, теплозахисного екрану, сонячної батареї, радіаторів та оптичної системи. Коли головне дзеркало охолоне, інженери приступлять до точної корекції положення всіх його 18 сегментів. Наприкінці свого 29-денного польоту до другої точки Лагранжа (L2) в системі Сонце-Земля обсерваторія здійснить фінальне включення двигунів для виходу на гало-орбіту навколо L2.
Найпотужніший телескоп
Розробка телескопа розпочалася ще 1996 року. Спочатку планувалося, що його запустять у 2007 році, але місія зіткнулася з низкою перенесень та відстрочок. Через це збільшився бюджет проекту, на даний момент він оцінюється в 9,7 мільярда доларів, 861 мільйон з яких буде направлений на його підтримку протягом перших п’яти років після запуску.
“Джеймс Вебб” займатиметься вивченням галактик раннього Всесвіту, дослідженням освіти нових зірок та спостереженням за планетами Сонячної системи.
Запуск телескопа кілька разів переносили і минулого року. Так, планувалося, що його запустять 18 грудня, потім старт перенесли на 22 грудня, а згодом — на 24 грудня. Запуск відбувся 25 грудня.