“На початку січня команда модераторів Telegram почала отримувати все більшу кількість повідомлень про громадську діяльність, пов’язану з діями громадян США. Команда діяла рішуче, припиняючи американські канали, де пропагується насильство. Завдяки цим зусиллям минулого тижня наші модератори заблокували сотні публічних закликів до насильства”, — йдеться в повідомленні.
“Частка користувачів з США становить менше 2% від загальної кількості, але ми уважно стежимо за ситуацією”, — зазначив Дуров, підкресливши, що Telegram вітає мирні протести і дебати, але умови використання сервісу прямо забороняють поширення публічних закликів до насильства.
Раніше телеканал NBC повідомляв, що Telegram останнім часом зіткнувся з істотним припливом нових користувачів, серед яких виявилися зокрема радикальні прихильники чинного президента США Дональда Трампа. Як пояснював телеканал, ці люди приєдналися до сервісу в спробі “врятуватися від чисток” на інших інтернет-ресурсах, проте месенджер також почав видаляти матеріали екстремістського толку.
Зокрема, як повідомляв The Washington Post, американська некомерційна організація Coalition for a Safer Web подала в суд на компанію Apple за відмову видалити месенджер Telegram з магазину додатків App Store після штурму Капітолію.
Додамо, засновник месенджера Telegram Павло Дуров вважає за доцільне перехід з операційної системи iOS на Android для збереження доступу до інформації. Так він відповів на коментар користувача про видалення сервісу мікроблогів Parler з App Store.
9 січня компанія Apple тимчасово видалила зі свого магазину мобільних додатків Parler. Телекомпанія CNN відзначала, що сервіс був запущений в 2018 році в якості альтернативи іншим соціальним мережам. На тлі посилення в популярних соцмережах вимог до змісту публікацій напередодні загальних виборів в США сервіс набув популярності у прихильників Дональда Трампа. У соціальній мережі налічувалося понад 10 млн користувачів.
Відзначимо, що в США втричі збільшилися скачування Telegram через прихильників Трампа. Мессенджер Telegram за кілька днів минулого тижня завантажений понад 545 тис. разів, що в три рази більше показника завантажень за аналогічний період попереднього тижня.
6 січня прихильники Трампа, які зібралися в столиці США на багатотисячну маніфестацію в його підтримку, увірвалися в Конгрес, спробувавши перешкодити затвердженню підсумків президентських виборів, перемогу на яких здобув Джозеф Байден. Демократи в Конгресі звинуватили Трампа в підбурюванні до заколоту і зажадали його відсторонення від влади. У схожому ключі висловилися і деякі представники Республіканської партії. Контрольована Демократичною партією Палата представників Конгресу США 13 січня схвалила резолюцію про імпічмент Трампа.