"...Максимальна активізація роботи щодо розвитку справедливих правил та механізмів на ринку газу. У першу чергу, мова йде про те, що всі газопостачальні компанії вже цієї весни мають представити людям свої річні продукти. Відповідно, до кінця місяця я чекаю від Міненерго, Мінекономіки, Мінсоцполітики, разом з НКРЕКП та АМКУ, підготовлених довгострокових інструментів для збалансування ринку природного газу”, - сказав Денис Шмигаль.
Він зазначив, що люди мають розуміти, передбачати і прораховувати свої витрати, тому продукти мають бути передбачуваними.
Раніше Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів України вирішив розробити річний газовий продукт і зафіксувати ціну на газ для населення на рік. При цьому верхня межа ціни газу фіксується на рівні не вище 6,99 грн за кубічний метр, вона діятиме на період карантину або до кінця опалювального сезону, тобто як мінімум до квітня.
“Тарифну” проблему влада взялася “терміново” вирішувати на тлі протестів.
Так, з 1 січня ціна на газ для населення підвищилася, що обурило громадян, які масово почали влаштовувати акції протесту.
18 січня Кабмін затвердив граничну ціну на газ у 6,99 грн за кубічний метр, що має знизити ціну на газ для населення до такого рівня. Згідно з урядовою постановою, ціна діятиме з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року.
Правда, ціна на газ від ГК “Нафтогаз України” становить 7,22 грн/куб. Тобто, анонсоване “30-відсоткове” зниження від Шмигаля лише на майже 3,2% або 23 копійки відрізняється від “нафтогазівської” пропозиції.
При цьому ще в грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів для людей на майже 50%.