Деталі
На зображеннях, опублікованих Maxar напередодні ввечері, видно, зокрема, військову базу РФ у Криму, станом на 13 грудня вона була заповнена сотнями бронетранспортерів та танків. Супутниковий знімок тієї ж таки бази, зроблений компанією у жовтні, показував, що вона була наполовину порожня. Повну достовірність останніх зображень Reuters підтвердити не зміг.
У заяві Maxar йдеться: “За останній місяць на наших супутникових знімках із високим дозволом було зафіксовано збільшення чисельності російських військ у Криму, а також на кількох полігонах на заході Росії на периферії українського кордону”.
Нагадаємо
Про подальше нарощування військ Росії біля кордонів з Україною 23 грудня повідомило і агентство Bloomberg із посиланням на супутникові знімки, вивчені військово-розвідувальною компанією Janes.
За її даними, з листопада до прикордонних районів було переміщено танки, артилерійські озброєння та системи протиповітряної оборони. Незважаючи на обмежену кількість військових на кордоні, Росія може швидко наростити ці сили, відправивши великі формування на поїздах та літаках, заявляють представники Janes.
Доповнення
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повідомляв, що понад 120 тис. російських військових перебувають на відстані 200 км та 143,5 тис. військових за 400 км від російсько-українського кордону.
За даними ЗМІ, керівники розвідки Великої Британії попередили міністрів про “дуже реальну можливість” вторгнення Росії в Україну напередодні Різдва, оскільки дата співпадає з 42-ю річницею вторгнення Радянського Союзу до Афганістану.
Раніше повідомлялося, що у Вашингтоні вважають, що до кінця січня 2022-го кількість військовослужбовців на кордоні може зрости до 175 тис. осіб.
У відповідь на такі твердження Росія заявляє, що переміщення військ на її території нікого не повинні турбувати, однак зазначає, що має право на захист своєї національної безпеки. Росія послідовно заперечує плани вторгнення до України.
Так, Росія хоче гарантій, що Україні ніколи не дозволять вступити до НАТО, на території України НАТО не матиме постійних сил чи інфраструктури, а на російсько-українському кордоні не буде військових навчань країн Альянсу.
НАТО, своєю чергою, наполягає на тому, що Північноатлантичний альянс захищає своїх членів та не загрожує Росії. Окрім того, в НАТО неодноразово заявляли, що Україна, як суверенна держава, має право ухвалювати свої власні рішення, тому НАТО не може давати Росії жодних гарантій щодо поведінки Києва.