Зазначається, що 12 червня 2020 року господарським судом Києва були задоволені заяви "ПриватБанку" про закриття проваджень по двох справах за позовами колишніх акціонерів банку про визнання недійсними договорів купівлі-продажу акцій банку.
"Це перше реальне застосування банківського закону 590-IX українськими судами", - констатували в банку.
Там зазначили, що, проаналізувавши матеріали справ (No 910/17630/19 за позовом ТОВ "Реватіс" до Акціонерного товариства "Комерційний банк "ПриватБанк" про визнання недійсним договорів, укладених внаслідок виведення АТ КБ "ПриватБанк", та No 910/17541/19 за аналогічним позовом ТОВ "КС Груп"), суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання АТ КБ "ПриватБанк" та закрив провадження у обох справах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАБУ спростувало інформацію про бажання суддів ВС у справі "Суркісів-Привату" пройти поліграф
Зокрема, суд встановив, що позивачами обрано спосіб захисту своїх прав - визнання недійсними правочинів, що не відповідає вимогам частин 3 та 4 ст.5 ГПК України, згідно з якими єдиним способом захисту прав позивача у цих справах може бути відшкодування завданої шкоди у грошовій формі, провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону No590.
Як писав УНН, сьогодні ВС України продовжує розгляд позову родини Суркісів проти "ПриватБанку", яким та оскаржує застосування процедури bail-in.
У разі програшу держави, зобов’язання "ПриватБанку" сплачувати офшорним компанія Суркісів мільярди може призвести до обвалу всієї системи банків, вважає політолог Володимир Цибулько.
"Економіки для покриття у такому разі збитків немає. Це буде обвал економіки, крах", - сказав він.
Нагадаємо, що "ПриватБанк" вимагає перегляду попередніх судових рішень, за якими з нього на користь Суркісів було стягнуто майже 407 млн грн (у 2018 році). Підставою для подачі відповідних заяв стало встановлення "ПриватБанком" обставини, що в Лондонському суді Суркіси підтвердили свою спільну власність з колишнім акціонером банку в медіагрупі "1 + 1".