“У Росії у нас була напружена і корисна розмова з нашим клієнтом. Це був перший раз з тих пір, як ми отримали справу і після того, як у нас була можливість прочитати зміст, про який ми говорили з нашим клієнтом. Це було не тільки цікаво і повчально, але і привело до багатьох нових подробиць. Ми отримали багато нової інформації про факти, про те, як інтерпретувати ці факти, часто інакше, ніж JIT,.. і, що важливо, про неточності і прогалини в справі. Що ми можемо сказати про це сьогодні, так це наступне: наш клієнт сказав нам, що він не віддавав наказ, не займався охороною, транспортуванням і приховуванням ракети "БУК" в Первомайський, інструктуванням про стрілянину або наказом про запуск ракети "БУК" і/або збиття MH17” , - сказала захисниця.
З її слів, її клієнт “не знає, як і чому був збитий MH17”.
У той же час, після розмови вона підтвердила, що “наш клієнт брав участь у війні на сході України в 2014 році”.
Нагадаємо, 31 серпня судовий розгляд у справі про катастрофу рейсу MH17 над Донбасом було відкладено до 28 вересня 2020 року. Однією з тем, яка буде обговорюватися сьогодні, є прогрес, досягнутий захистом.
Як повідомляв УНН, шість років тому — 17 липень 2014 року — на сході України був збитий літак Boeing 777 компанії Malaysia Airlines рейсу MH17. У 2018 році, 24 травня, Спільна слідча група з розслідування катастрофи рейса MH17 визначила, що літак був збитий самохідної установкою “Бук”, що належить 53-й бригаді з міста Курська в Російській Федерації. У червні 2019 го слідчі назвали імена чотирьох підозрюваних в причетності до катастрофи MH17.
Процес у справі MH17 в окружному суді Гааги розпочався 9 березня. Судовий процес стосується перших чотирьох обвинувачених в збиття літака рейсу MH17.