"На сьогоднішній день базове співвідношення передбачає, що сім'ї, у яких два прожиткових мінімуми, сплачують 15%, але за рахунок того, що система субсидій зосереджена в основній своїй масі на категорії, яка має дохід менший, ніж два прожиткових мінімуми, реально минулий опалювальний період сплата середнього відсотка від доходу становила 9,8%. Враховуючи таку ситуацію і те, що ми передбачаємо необхідність підтримки саме більше незахищених верств населення, з травня наступного року буде змінено відсоток у відповідній формулі. Домогосподарства, у яких менший цей відсоток, будуть і менші донарахування", - пояснив Музиченко.
За його словами, якщо раніше пенсіонер при пенсії у 2000 грн сплачував за комунальні послуги близько 8-9%, то після 1 травня він буде сплачувати вже 10%, що, на думку чиновника, є не критичним. Ті ж домогосподарства, з більшим розміром доходу на члена родини, будуть сплачувати суттєво більше: наприклад, якщо раніше вони платили 15% від сукупного доходу, то з 1 травня вони мають платити вже 20%.
При цьому, він додав, що зміни сфокусовані на те, щоб посилити адресність соцпідтримки та забезпечити тих, хто більше потребує допомоги через низькі доходи.
Нагадаємо, зміна відсотку платежу з 15% до 20% у формулі призначення субсидій вступить у дію з 1 травня 2020 року і не торкнеться цього опалювального сезону.