Цитата
“Через 17 годин буду в пункті призначення — Пуне. Готуємось до перемовин з найбільшим виробником вакцин у світі — Serum Institute of India”, — написав міністр.
На думку очільника МОЗ, пандемія буде світовою проблемою “кількох наступних років”. “Розуміємо, що контрактувати додаткові обсяги необхідно вже зараз”, — підкреслив він.
Додатково
Степанов додав, що основною задачею є, до вже законтрактованих 12 млн доз, досягти прямих домовленостей на поставку додаткових об’ємів вакцин Oxford/AstraZeneca та NovaVax в 2021-2022 році безпосередньо з виробником.
“Відправку першої партії проконтролюю на місці”, — резюмував міністр.
Ситуація з вакцинацією від COVID-19 в Україні
Україна, де ще не стартувала вакцинація, уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника — Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші — а це трохи менше мільярда гривень — у разі непідтвердження її достатньої ефективності.
Такі заяви лунають на тлі оприлюднених результатів досліджень щодо ефективності цієї вакцини у 50,38% у Бразилії, яка також домовилася про цю вакцину і вже почала масово щеплювати людей 18 січня. Вакцину також вже почали застосовувати у Туреччині та Індонезії- з 13-14 січня.
Міністр охорони здоров’я Маским Степанов раніше заявляв, що у лютому Україна повинна отримати 700 тисяч доз китайської вакцини Sinovac.
Він також оголосив, що Україна отримала підтвердження на поставку 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca і Novavax.
Водночас Україна долучилася до глобальної ініціативи COVAX. Україна може отримати 16 мільйонів доз вакцини від COVID-19 за ініціативою COVAX. Очікується, що безплатно.
На сьогодні відомо, що в Україну повинні поставити 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX.
Окрім того очікується, що в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
Старт вакцинації в Україні очікувався у середині лютого.
У МОЗ заявили, що в Україні готові близько 400 мобільних бригад, які вакцинуватимуть населення від COVID-19. Всі медпрацівники пройдуть навчання впродовж двох тижнів.
Спочатку забезпечувати вакцинацію будуть мобільні бригади, наступні етапи — у стаціонарних медпунктах.