“Єдиний орган, що може визначити конституційність закону — Конституційний суд України. У нас однією з функцій комітету з правової політики є винесення висновку попереднього, є проект конституційним чи не конституційним. У зв’язку з тим, що вчора було небагато людей на комітеті, ні конституційність, ні неконституційність не набрало більшості. Тож вважається, що комітет не прийняв рішення і передав його на розсуд залу. Сьогодні зал підтвердив, що хоче працювати з законопроектом Президента, а інші законопроекту (альтернативні — ред.) відхилені”, — сказав Стефанчук.
Він зазначив, що деякі пункти президентського законопроекту схожі на альтернативні законопроекти.
“Ви знаєте, що крім даного законопроекту ми напрацьовуємо ще низку інших для того, щоб інститут народовладдя був максимально підкріплений в Україні, і врешті-решт відновили статтю 5 і 38 Конституції України. Перший крок зроблений. Сьогодні ми визначились з законопроектом Президента України і готові працювати, щоб зробити його ще краще, ніж він є”, — резюмував Стефанчук.
Нагадаємо, що сьогодні, 18 червня, Верховна Рада України ухвалила за основу законопроект № 3612, поданий та визначений Президентом Володимиром Зеленським як невідкладний, про народовладдя через всеукраїнський референдум.