Цитата
“Наразі ми продовжуємо надавати оборонну допомогу Україні, і лише минулого тижня прибула ще одна партія допомоги, і ще більше прибуватиме, у нас є відпрацьований канал постачання.
Існує питання поглинаючої спроможності, але ми постійно оцінюємо додаткові потреби України, збираючи потенційні пакети даних, і ці пакети або активно розглядаються, і, звичайно, зрештою, ухвалення рішення про наступні кроки буде залежати від президента. Але це не питання сказати „так“ чи „ні“ одній одиниці обладнання чи одному пакету. Ми рухаємось по каналу постачання, у міру того, як ми робимо це, ми дивимося на більшу кількість речей, до яких ми можемо перейти, а потім на ще більше і так далі, і така природа того, як ми розглядаємо допомогу в обороні, і ми не переходимо до якогось конкретного рішення. Йдеться про оцінку потреб (України) у реалізації цих кроків. Ось як ми підходимо до цього питання та до ширшого питання дипломатії з Росією”, — сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Сенаті США пропонують збільшити військову допомогу Україні та визнати Росію "спонсором тероризму"
Контекст
Раніше помічник президента США з національної безпеки Джейк Салліван також заявив, що США готові обговорювати з Росією переданий їй список вимог щодо гарантій безпеки, але Вашингтон має і власні пропозиції.
Зміст цього списку з восьми пунктів, переданого американській владі, російське МЗС розкрило 17 грудня. Зокрема, Росія вважає, що США не повинні створювати військові бази на території країн, які раніше входили до СРСР, і закликає Вашингтон прийняти зобов’язання виключити подальше розширення НАТО у східному напрямку. Прессекретар Білого дому Джен Псакі заявила, що переговори з Росією щодо безпеки мають відбуватися за участю партнерів США у Європі. У Євросоюзі наголосили, що Росія має приймати та поважати право інших країн обирати свою зовнішню політику та союзи, до яких вони хотіли б вступити.
Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.
Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.
На тлі цього президенти Росії і США Володимир Путін і Джо Байден 7 грудня провели двосторонні переговори через відеозв’язок, які тривали дві години.
Як заявив радник США з національної безпеки Джейк Салліван на брифінгу за підсумками переговорів Путіна і Байдена, Джо Байден не пішов на поступки Володимиру Путіну щодо гарантій не дозволити Україні вступити в НАТО.