Як зазначається, такий крок вашингтонської адміністрації, зокрема, може стати відповіддю на військові навчання Пекіна в районі спірних островів у Південно-Китайському морі, проти яких виступають США і ряд держав Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Згідно з даними джерел агентства, Сполучені Штати раніше в цьому році вже предметно вивчали можливість відправки через протоку авіаносця, однак у результаті ці плани спустили на гальмах через побоювання сильної негативної реакції з боку Пекіна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КНР звинуватила кораблі США у вторгненні в свої води у спірних островів
Агентство звертає увагу, що серед можливих демонстративних кроків адміністрації Трампа розглядаються відправка авіаносця або відновлення періодичного ходіння менш важких військових кораблів ВМС США через протоку, що потенційно стане менш провокаційним варіантом. При цьому агентство нагадало, що в останній раз американський авіаносець проходив через Тайванську протоку в 2007 році при адміністрації Джорджа Буша-молодшого, а останній корабель ВМС США проходив через протоку в липні 2017 року.
При цьому джерела агентства відзначають, що Китай нібито сам займається ескалацією ситуації навколо Тайваню, влаштовуючи все більш масштабні військові навчання в регіоні, в тому числі із застосуванням важких бомбардувальників у небі над Тайванем і есмінців у протоці. “Вони розпалюють обстановку”, — заявив агентству представник американської адміністрації на умовах анонімності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міноборони Китаю розцінило закон США про тісну дружбу з Тайванем як втручання
Нагадаємо, напруженість між Вашингтоном та Пекіном посилилася після того, як в березні в США був прийнятий закон “Про поїздки на Тайвань”, який заохочує взаємні візити американських і тайванських чиновників на всіх рівнях. Через місяць Держдепартамент США схвалив продаж острову “підводних технологій” для зміцнення морської оборони.
Офіційна влада Китайської Народної Республіки після схвалення США законопроекту про зміцнення зв’язків Вашингтона і Тайбея (столиця Республіки Китай на острові Тайвань) публічно попередили тайванську сторону про “неприємності”, якщо вони і далі будуть покладатися на іноземну підтримку. Офіційний представник МЗС КНР Хуа Чуньїн заявив, що цей закон “серйозно порушує принцип одного Китаю і трьох китайсько-американських консенсусів”.
10 травня в Тайбеї відбувся перший за 16 років американо-тайванський оборонний бізнес-форум. У ньому взяли участь понад 300 делегатів, включаючи представників оборонних підприємств США. Під час заходу було обговорено співробітництво в галузі суднобудування, кібербезпеки і аерокосмічної промисловості.