Деталі
Раніше захист громадянина Росії Олега Пулатова (позивний Гюрза) звернулася до суду з клопотанням допитати американського експерта, який був одним з авторів меморандуму за супутниковими знімками, на яких нібито зафіксовано запуск ракети по літаку рейсу MH17.
Так, в суді нагадали про доручення в 2020 році слідчого судді запросити у США супутникові знімки району катастрофи.
У свою чергу, американська сторона відмовилася, пояснивши це тим, що раніше вся можлива інформація була надана розвідці Нідерландів.
Таким чином суд робить висновок, що США не нададуть ніяку іншу інформацію, і з цієї причини клопотання про допит американського розвідника відхилено як безглузде.
Згідно зі складеним американським розвідником звітом, розвідці Нідерландів була передана вся інформація.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Річниця катастрофи MH17: СБУ підсумувала проведену роботу за 5 років
Крім того, суд також відхилив прохання захисту про нове опитування експертів російського оборонного концерну "Алмаз-Антей" з приводу їх розслідування катастрофи.
Також повідомлялося про відхилення прохання сторони захисту допитати бізнесмена Ігоря Коломойського в якості свідка у справі про катастрофу. Адвокат Олега Пулатова повідомляла, що в матеріалах справи є інформація про відео, де Коломойський зізнається в причетності до катастрофи.
Слухання у справі про катастрофу MH17 в нідерландському суді призупинили до 6 вересня.
Контекст
17 липня 2014 року Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що летів рейсом МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий в небі над Донецькою областю. Всі 298 осіб, що знаходилися на борту, загинули.
24 травня 2018-го Спільна слідча група з розслідування катастрофи рейса MH17 визначила, що літак був збитий самохідною установкою "Бук", що належить 53-й бригаді з міста Курська в Російській Федерації.
У червні 2019-го слідчі назвали імена чотирьох підозрюваних в причетності до катастрофи MH17.
Процес у справі MH17 в окружному суді Гааги розпочався 9 березня минулого року.
Слухання по суті почалися 7 червня.
Так, до 10 червня суд обговорював матеріали справи, надані прокуратурою Нідерландів - фото і відеоматеріали, а також перехоплені телефонні розмови і показання свідків.
Також на попередніх засіданнях суд перейшов до обговорення ролі обвинувачуваних у справі. Ними є Ігор Гіркін з позивним "Стрілков", Сергій Дубинський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза") і Леонід Харченко ("Крот"). Зокрема, було оприлюднено низку телефонних розмов між обвинуваченими, які серед іншого обговорювали Бук, з якого в результаті і був збитий літак.
18 червня суд в Нідерландах завершив демонстрацію всіх доказів у справі про MH17.
Детально обговорювалася роль Ігоря Гіркін, одного з підозрюваних. Сторона обвинувачення намагалася спростувати твердження сторони захисту про те, що їх докази містять дезінформацію.