“Тимчасових працівників часто супроводжують їх подружжя та діти, багато з яких також конкурують з американськими робітниками. У звичайних умовах правильно організовані програми тимчасового працевлаштування можуть принести користь економіці. Але в надзвичайних обставинах економічного спаду, викликаного спалахом COVID-19, деякі неімміграційні візові програми, що дозволяють таку зайнятість, представляють незвичайну загрозу для зайнятості американських робітників”, — зазначив Трамп.
Під обмеження потрапили такі візи:
- візи H-1B, що дозволяють працювати в США іноземним кваліфікованим фахівцям, в основному в сфері технологій;
- візи H-4 для членів сімей власників візи H-1B;
- сезонні робочі візи H-2B;
- візи L-1 для службового переказу всередині компанії для керівників, менеджерів і фахівців. Ці візи дозволяють перейти з іноземної компанії в дочірню або філія в США для роботи на тимчасовій основі;
- деякі візи J-1 для учасників програм культурного та професійного обміну.
У той же час ті працівники, які вже знаходяться в США, під введені обмеження не потрапляють.
Рівень безробіття в Сполучених Штатах на тлі пандемії коронавірусу досяг в квітні 14,7%, що стало найгіршим результатом з часів Великої депресії, повідомляло Міністерство праці США. Без роботи тоді залишилися 20,5 млн чоловік. У травні показник знизився до 13,3%.
Щоб захистити американців, які втратили робочі місця через наслідки коронавірусу, Трамп в кінці квітня підписав указ про припинення імміграції в США. Обмеження діятиме щонайменше 60 днів і рішення про його зняття або продовження буде прийнято виходячи з ситуації на ринку праці, відзначили в Білому домі. Медичних та інших працівників, допомога яких потрібна для боротьби зі спалахом коронавірусу, обмеження не торкнеться.
За даними Університету Джонса Хопкінса, в США з початку пандемії коронавірусу заразилися 2,3 млн людей, жертвами захворювання стали 120,3 тис. жителів. За обома показниками країна знаходиться в світі на першому місці.