“Розвиток подій вимагає від нас чіткої позиції в подоланні кризи і прийняття рішень, які задовольнили б суданський народ і відновили справи в державі, — вказується в комюніке. — Тому ми вважаємо за необхідне зробити наступні кроки: почати діалог з різними верствами суспільства, політичними партіями, професійними об’єднаннями, молодіжними та громадськими організаціями”.
Крім того, в заяві вказується необхідність розробки “чіткої програми перехідного періоду терміном від трьох до шести місяців, протягом якого буде переглянута конституція”. Внесенням поправок в основний закон повинен зайнятися спеціальний комітет за участю представників усіх сил країни. Планується також функціонування перехідної ради з військових і цивільного уряду, при цьому, як наголошується, рада зосередиться на вирішенні економічних проблем і забезпеченні базових потреб населення.
Одним з положень програми є створення громадських судів і прокуратур для притягнення до відповідальності тих, хто заплямував себе корупцією. Фінальним кроком має стати проведення вільних, справедливих і прозорих виборів за участю міжнародних спостерігачів.
Заява підписана бригадним генералом Мухаммедом Хамданом Даклі (більш відомим як “Хамідті”), який відмовився увійти в Військову раду, “поки не будуть задоволені всі потреби суданців”.
Як зазначав УНН, новий глава Військової ради Судану склав присягу перед армією.