sogodni-u-radi-rozpochnut-obgovorennya-demonopolizatsiyi-spirtovoyi-galuzi

Сьогодні у Раді розпочнуть обговорення демонополізації спиртової галузі

 • 12480 переглядiв

Законопроект Зеленського пропонує скасувати монополію державних заводів на виробництво спирту і дозволити цією діяльністю займатися, по суті, усім охочим при наявності відповідної ліцензії. Також пропонується скасувати норму, що зобов'язує використовувати український спирт для виробництва алкогольних напоїв, що реалізуються на території України.

Законопроект був зареєстрований 23 жовтня і викликав бурхливу дискусію в експертному середовищі. Економісти попереджають: якщо галузь демонополізувати перед приватизацією ДП "Укрспирт" – вартість активів державного підприємства зрівняється з ціною металобрухту.

І додають, що скасування держмонополії на виробництво спирту спровокує в Україні бум фальсифікату і створення приватних монополій.

Загалом, більшість експертів схиляються до думки, що законопроект Зеленського про демонополізацію спирту вигідний лише великим горілчаним компаніям, які після отримання ліцензій побудують власні міні-заводи і будуть диктувати свої умови ринку, зокрема середнім і дрібним виробникам.

Водночас, приватизація ДП “Укрспирт” опиниться під загрозою зриву, оскільки горілчані компанії після отримання ліцензій не будуть викупати у держави спиртзаводи і вкладати в них кошти.

Тож, серед противників демонополізації і представники профспілки ДП "Укрспирт", які вважають, що демонополізація спиртової галузі призведе до того, що 5 тисяч їх співробітників залишаться на вулиці, а заводи в регіоних перетворяться на металобрухт.

Додамо, що профспілка ДП “Укрспирт” вже підтвердила свою участь в обговоренні законопроекту на сьогоднішньому Комітеті.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    Український плавець встановив рекорд Кубка світу

     • 11259 переглядiв

    Хабар у банці: Холодницький повідомив підозру судді із Сум

     • 17219 переглядiв

    Зеленський підписав зміни до держбюджету на 2019 рік

     • 20133 переглядiв