“Разом з т.в.о. міністра енергетики Юрієм Вітренком та головою НАК „Нафтогаз“ Андрієм Коболєвим провели зустріч із народними депутатами фракції „Слуга народу“. Основна тема розмови — це ситуація з тарифами для населення. Перш за все з тарифами на газ та його доставку. Представники Міненерго та „Нафтогазу“ представили два плани, обидва з яких призведуть до зниження платіжок для людей”, — зазначив Шмигаль.
Він зауважив, що "важливо було почути конструктивні пропозиції до обох планів".
"Це дасть можливість якнайшвидше ухвалити низку управлінських рішень, які сприятимуть встановленню справедливих цін на газ”, — наголосив очільник Кабміну.
Щоправда, Шмигаль не повідомив, які саме конструктивні пропозиції запропонували депутати та які плани представив очільник Міненерго Вітренко. Також невідомо, на стільки знизять тарифи для населення й чи повернуться ціни на газ, тепло та електроенергію до попередніх позначок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не можна просто взяти і знизити тарифи: Шмигаль заявив аж про два підходи
Раніше УНН розповідав, що уже кілька тижнів у низці міст України тривають масові акції протесту проти зростання тарифів, які влада обіцяла не підвищувати.
Ще у грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів для людей на майже 50%, але “не так сталося, як гадалося”.
Учора, за інформацією пресслужби ОП, в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко представив “попередній план із суттєвого зниження тарифів на газ та встановлення ціни, яка була б справедливою з точки зору споживача”.
З огляду на заяви представників влади відзначимо, що ще 22 грудня УНН повідомив, що новопризначений в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко і уряд скасують пільговий тариф для населення на електроенергію.
А вже 28 грудня 2020 року влада офіційно зробила українцям “подарунок під ялинку”: з 1 січня 2021 року була скасована пільгова ціна на електроенергію для населення — тепер ціна становить 1,68 грн за 1 кВт-год.
Водночас ГК “Нафтогаз України” повідомила про підвищення ціни на газ для своїх побутових клієнтів за місячним контрактом — з 6,33 грн/куб. м у грудні до 7,22 грн/куб. м у січні наступного року — на 14%, підключення до річного тарифного плану для нових клієнтів призупиняється з нового року.
Далі, вже 4 січня поточного року, НКРЕКП оприлюднило дані для 43 газорозподільних компаній.
Найнижчий тариф на транспортування газу заплатять споживачі столичного “Київгазу” — 0,31 грн за куб. м, а також споживачі “Харківміськгазу” — 0,35 грн за куб. м, і “Кременчукгазу” — 0,39 грн за куб. м. У свою чергу найвищу вартість розподілу і транспортування газу отримали споживачі послуг компанії “Газовик” — 2,55 грн за куб. м. Як буде діяти в цій ситуації національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, наразі ще невідомо.
Варто відзначити, що 17 грудня Верховна Рада не підтримала Юрія Вітренко на посаду міністра енергетики, зокрема через його антисоціальну політику.
Втім, вже 21 грудня за усною вказівкою з ОП Володимира Зеленського Вітренко був призначений в.о. міністра замість Ольги Буславець. Раніше Вітренко був топ-менеджером “Нафтогазу”, який збільшив вартість газу для населення з 1,4 грн до 6,9 грн за куб. м.